جشن مرسدس، بنز در زیندلفینگن

به گزارش مجله شهبازی، مرسدس-بنز با ساخت یک مدل الکتریکی EQS، فراوری 22 میلیون خودرو در کارخانه اش در شهر زیندلفینگن آلمان را جشن گرفت. کارخانه زیندلفینگن از سال 1946 یکی از مراکز اصلی ساخت ماشین های لوکس مرسدس-بنز است و در حال حاضر علاوه بر مدل های بنزینی و الکتریکی، مدل های بسیار لوکس مایباخ و مدل های اسپرت AMG بنز در این کارخانه فراوری می گردد.

جشن مرسدس، بنز در زیندلفینگن

کارخانه زیندلفینگن در سال 1915 برای ساخت هواپیما تاسیس شد و فراوری خودرو در آنجا از سال 1919 شروع شد. اولین محصول بنز که در این کارخانه ساخته شد، مدل نایت 45/16 بود. در سال 1924، مدیر کارخانه با اقتباس از روش هنری فورد، خط فراوریی مشابه با کارخانه فورد تاسیس کرد و فراوری را افزایش داد.

مرسدس-بنز نایت 45/16، اولین ماشینی بود که در کارخانه زیندلفینگن فراوری شد

خط فراوری خودرو در کارخانه زیندلفینگن در اوایل دهه هفتاد میلادی

فراوری ماشین پس از جنگ جهانی دوم از سال 1946 در زیندلفینگن از سر گرفته شد و کارخانه در سال 1962 فراوری یک میلیون دستگاه ماشین را جشن گرفت. در اواخر دهه شصت میلادی حجم فراوری در کارخانه به اوج رسید و در سال 1969 کارخانه فراوری هزار دستگاه ماشین در روز را ثبت کرد.

در حال حاضر حدود 35 هزار کارگر در زیندلفینگن کار می نمایند. آلودگی دی اکسید کربن این کارخانه به گفته مرسدس-بنز صفر است و همه الکتریسیته اش از منابع تجدیدپذیر تامین می گردد که بخشی از آن باتری های خورشیدی است که در سقف کارخانه است.

منبع: فوت و فن / bbc.com
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1488

به "جشن مرسدس، بنز در زیندلفینگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن مرسدس، بنز در زیندلفینگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید