کاهش بی سابقه فاصله ترامپ و بایدن

به گزارش مجله شهبازی، نتایج جدیدترین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می دهد که پس از گردهمایی مجازی جمهوری خواستار، ترامپ فاصله خود را با بایدن کاهش داده است.

کاهش بی سابقه فاصله ترامپ و بایدن

یاهو نیوز نوشت: موسسه افکارسنجی مورنینگ کانسالت نتایج جدیدترین نظرسنجی رقابت های انتخاباتی آمریکا را روز پنج شنبه منتشر کرد که بر اساس آن جو بایدن در میان افرادی که محتمل است در انتخابات 13 آبان شرکت نمایند، از 50 درصد حمایت برخوردار است.

سهم ترامپ نیز 44 درصد بوده و 7 درصد پاسخ دهندگان هنوز تصمیم نگرفته اند که به کدام نامزد رأی بدهند. در نظرسنجی 23 اوت (2 شهریور) همین موسسه که یک روز پیش از شروع همایش سراسری جمهوری خواستار انجام شد، میزان حمایت از بایدن و ترامپ به ترتیب 52 و 42 درصد بود.

موسسه مورنینگ کانسالت پس از برگزاری همایش مجازی دموکرات ها نیز دست به سنجش افکار عمومی زد که نتایج آن نشان دهنده عدم تغییر فاصله بایدن با ترامپ بود. با این حال اقبال عمومی به بایدن بیش از هیلاری کلینتون در زمان مشابه در رقابت های 4 سال پیش است. نتایج نظرسنجی های دیگر نیز نشان می دهد که گرچه بایدن با اختلاف از ترامپ پیش است، ولی فاصله آن ها در هفته های اخیر کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی مذکور نشان می دهد که رجحان بایدن در میان حومه نشینان از 14 درصد به 8 درصد کاهش یافته و رجحان ترامپ در میان سفیدپوستان از 2 درصد به 8 درصد افزایش یافته است. با این حال حمایت سیاه پوستان و اسپانیایی زبانان از بایدن سیر صعودی داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 474

به "کاهش بی سابقه فاصله ترامپ و بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بی سابقه فاصله ترامپ و بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید