چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند

به گزارش مجله شهبازی، انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطقه ای در شمال استان الرقه در شمال سوریه با کشته شدن شماری از نظامیان ترکیه و عناصر شبه نظامی وابسته به این کشور همراه بود.

چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله شهبازی، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از کشته شدن تعدادی از نظامیان ترکیه و عناصر شبه نظامی وابسته به ترکیه در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شمال استان رقه خبر داد.

سانا گفت: انفجار خودروی بمب گذاری شده نزدیک روستای حمام الترکمان در شمال استان الرقه با کشته شدن شماری از نظامیان اشغالگر ترکیه و مزدوران آنها همراه شد.

ترکیه و نیروهای گروه مسلح ارتش آزاد سوریه در قالب عملیات موسوم به چشمه صلح از روز 9 اکتبر 2019 به شمال سوریه حمله کردند و مناطقی از استان الحسکه و الرقه را به اشغال خود درآوردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ادعا می کند با این حمله می خواهد نیروهای دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد) را که ترکیه آن را یک گروه ترویستی می داند از مرز جنوبی ترکیه دور کرده و همچنین منطقه امنی به عمق 30 کیلومتر در خاک سوریه ایجاد کند تا 3.6 میلیون نفر از کسانی که آنها را پناهجویان سوری می خواند، اما عمدتا تروریست ها و خانواده هایشان هستند، در آنجا اسکان دهد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 39

به "چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید