پیش بینی تلخ دبیرکل سازمان ملل: جان میلیون ها نفر در خطر است

به گزارش مجله شهبازی، دبیر کل سازمان ملل گفت اگر همسبتگی برای مقابله با کرونا صورت نگیرد جان میلیون ها نفر در خطر خواهد بود.

پیش بینی تلخ دبیرکل سازمان ملل: جان میلیون ها نفر در خطر است

به گزارش مجله شهبازی به نقل از یورونیوز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه هشدار داد که در صورت عدم همبستگی کشورها با یکدیگر زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در خطر خواهد بود.

به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد بیماری همه گیر کووید 19 کشورهای فقیر را بیش از دیگر کشورها تهدید می نماید.

وی گفت: ثابت شده است که می توان جلوی شیوع را گرفت. باید جلوی شیوع ویروس کرونا را گرفت. اگر اجازه دهیم این ویروس مانند آتش سوزی، به ویژه در مناطق آسیب پذیر، گسترش پیدا کند میلیون ها نفر جان خود را از دست خواهند داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگری از سخنان خود خواهان واکنش هماهنگ در سطح جهان به شیوع ویروس جدید کرونا شد.

  • کرونا دشمن بشریت

رئیس سازمان جهانی بهداشت نیز نوع جدید ویروس کرونا را دشمن بشریت خوانده اما در عین حال تاکید نموده است که شیوع کرونا فرصتی استثنایی است که می تواند همه کشورها را بر ضد یک دشمن مشترک، دشمن بشریت متحد کند.

از سوی دیگر تبعات سنگین همه گیری بیماری کووید- 19 از هم اکنون بر اقتصاد جهان سایه انداخته و میلیون ها فرصت شغلی را با خطر نابودی روبرو نموده است.

سازمان بین المللی کار، از نهادهای زیر مجموعه سازمان ملل متحد روز گذشته با استناد به نتایج تخمین های اولیه از شرایط موجود در جهان هشدار داده است که 25 میلیون فرصت شغلی نابود گردد.

بر اساس آمارهای روز پنجشنبه، تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 در جهان به بیش از 125 هزار نفر رسیده است و تا کنون بیش از 9 هزار نفر جانشان را از دست داد اند. همچنین حدود 86 هزار نفر نیز از این بیماری بهبود پیدا نموده اند.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز پنجشنبه 19 مارس، 29 اسفند 1398 را در این مطلب پیگیری کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 150

به "پیش بینی تلخ دبیرکل سازمان ملل: جان میلیون ها نفر در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تلخ دبیرکل سازمان ملل: جان میلیون ها نفر در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید