پس لرزه شدید رسانه ای شدن استعفای عارف

به گزارش مجله شهبازی، پس از رسانه ای شدن استعفای محمدرضا عارف از شورای عالی اصلاح طلبان، حال زمزمه های تعطیلی این شورا به گوش می رسد.

پس لرزه شدید رسانه ای شدن استعفای عارف

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عارف در حالی 4 ماه قبل از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و ریاست این شورا استعفا داده است که خبر آن به دلایلی عجیب به تازگی منتشر شده است. درست 2 ماه پیش عبدالواحد موسوی لاری، نایب رییس این شورای عالی نیز به دلیل آنچه شرایط جسمی و لزوم بازنگری در ساختار و ساز و کار نهادهای اجماعی اصلاح طلبان خواند از حضور در هیات رییسه این شورای عالی استعفا داده بود.

  • بیشتر بخوانید:

ماجرای عجیب کناره گیری عارف | استعفایی که پس از 4 ماه رسانه ای شد | عارف گزینه احتمالی انتخابات 1400 است؟

استعفا، تهدید یا فرصت اصلاح طلبان؟

استعفای عارف؛ چالش جدید شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان

حال با کناره گیری رئیس و نایب رئیس این شورا به نظر می رسد که عمر فعالیت آن به سرانجام رسیده است، فعالیتی که همیشه با انتقادهای فراوانی از سوی بدنه احزاب اصلاح طلب روبرو بوده است.

چنانکه محمدرضا تاجیک، استاد دانشگاه و مشاور سابق رئیس دولت اصلاحات امروز هم پیش تر تاکید نموده بود که صریح بگویم، امروز تغییر شورای عالی اصلاح طلبان در تعطیلی آن است. وی درباره شرایط اصلاح طلبان گفته بود: چون نیک بنگریم بسیاری از اصلاح طلبان امروز را در هیچ کجا و هرکجا نظری و عملی می بینیم. اینان اصلاح طلبی را دقیقاً در همان موقف و موضعی تعریف می نمایند که قدرت و منفعتشان اقتضا می نماید. این عده برای رسیدن به قدرت آرام و قرار ندارند. کک قدرت افتاده توی تن و جانشان و آرامش و قرار را از آنان ربوده است. اینان تابعان قدرت اند؛ بنابراین هرکجا قدرت هست، آنان نیز هستند. به بیان دیگر، این عده در خود و در ساحتِ گفتمانی خود نیز متوقف نیستند و به تعبیر مولانا، سر پنهان هستند اندر صد غلاف. ظاهرشان اصلاح طلب و باطنشان برخلاف.

  • حکیمی پور: فردا برای تعطیلی فعالیت شورای عالی اصلاح طلبان تصمیم گیری می کنیم

در همین زمینه دبیرکل حزب اراده ملت به خبرگزاری مهر گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نهاد بالادستی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان است و فردا درباره استمرار فعالیت شورای عالی تصمیم گیری می کنیم.

احمد حکیمی، دبیرکل حزب اراده ملت و رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: مدت زیادی است که دیگر به جلسات شورای عالی سیاست گذاری نمی روم و امروز از استعفای عارف باخبر شدم.

وی در واکنش به ادعای استعفای عارف در اسفند 98 و اطلاع شورای هماهنگی از این موضوع نیز گفت: محمدی نماینده انجمن اسلامی معلمان در جلسه پیشین شورای هماهنگی اصلاحات حضور داشت اما مطلبی درباره استعفای محمد رضا عارف مطرح نکرد و ما تا امروز اطلاع نداشتیم.

دبیرکل حزب اراده ملت در پاسخ به این سوال که ادامه فعالیت شورای عالی سیاست گذاری به چه شکل خواهد بود، گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نهاد بالادستی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان است و تصمیم گیری درباره استمرار فعالیت این مجموعه با شورای هماهنگی است.

وی اضافه کرد: با این حال آنالیز استعفای رئیس و نایب رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان وظیفه شورای هماهنگی نیست و این موضوع باید در جلسات خودشان آنالیز گردد.

حکیمی پور درباره زمان تشکیل جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: جلسه این شورا طبق روال فردا یکشنبه و با حضور اکثریت اعضا برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 368

به "پس لرزه شدید رسانه ای شدن استعفای عارف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس لرزه شدید رسانه ای شدن استعفای عارف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید