صنعاء: دولت هادی درباره مأرب دروغ می گوید

به گزارش مجله شهبازی، یک منبع نظامی در صنعاء اظهارات اخیر سخنگوی نیروهای دولت مستعفی عبدربه منصور هادی درباره سیر نبرد در مأرب یمن را تکذیب کرد و گفت، هدف این ادعاها بالا بردن روحیه نیروهای از هم پاشیده دولت مستعفی است.

صنعاء: دولت هادی درباره مأرب دروغ می گوید

به گزارش گروه بین الملل مجله شهبازی، یک منبع نظامی در دولت صنعاء اعلام نمود، آنچه سخنگوی نیروهای رئیس دولت مستعفی یمن درباره تسلط بر منطقه دیر صراوح، جبال المهتدی و خطاب در صراوح در استان مأرب (در شمال شرقی صنعاء) گفته، نادرست است .

این منبع نظامی به شبکه لبنانی المیادین گفت: اظهارات سخنگوی نیروهای (عبدربه منصور) هادی برای بالا بردن روحیه نیروهای از هم پاشیده آنها در مأرب است، نیروهای که از پشتیبانی هوایی گسترده ائتلاف سعودی هم برخوردارند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که طی روزهای اخیر درگیری های شدید میان طرفین در دو منطقه المَخْدَرَة و المَشْجَح در صراوح در جریان بوده است.

هفته گذشته، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله و سخنگوی کمیته مصالحه در دولت نجات ملی یمن از فریب خوردگان در مأرب خواست هر چه زودتر به آغوش وطن بازگردند و به آنها اطمینان داد جان و مالشان در امان است (جزئیات بیشتر).

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی 34 حمله هوایی علیه مناطق المَهَاشِمة، السَّلیْلَة و الوَجَف در الیَتَمَة مرکز اداری شهرهای خَبْ و الشَّعْف در مرز با عربستان انجام داده و همزمان درگیری ها میان دو طرف در شرق الجوف در مرکز یمن و هم مرز با استان مأرب ادامه دارد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه هفته گذشته از آزادسازی کامل استان الجوف در عملیات فامکن منهم خبر داد.

اما در استان ساحلی الحُدَیْدة در غرب یمن، اتاق عملیات تابع دولت صنعاء اعلام نمود، ائتلاف سعودی در 24 ساعت گذشته 157 بار توافق سوئد را نقض کرده است.

استان أبین در جنوب شرقی یمن نیز شاهد درگیری میان نیروهای هادی و نیروهای مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب است خصوصا پس از آنکه نیروهای هادی تجهیزات نظامی خود را به شقره در شرقاستان فرستاده است.

جنگ ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه یمن ششم فروردین 1394 آغاز شد و در آستانه ورود به ششمین سال خود است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 159

به "صنعاء: دولت هادی درباره مأرب دروغ می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: دولت هادی درباره مأرب دروغ می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید