دستگیری یکی از رهبران القاعده عراق در آمریکا

به گزارش مجله شهبازی، علی یوسف احمد النوری که به اتهام قتل عمد دو افسر پلیس عراق در 2006 تحت تعقیب بود، روز پنجشنبه در شهر فینیکس در ایالت آریزونا در آمریکا دستگیر شد.

دستگیری یکی از رهبران القاعده عراق در آمریکا

به گزارش مجله شهبازی به نقل از یواس ای تودی، احمد النوری 42 ساله در آن موقع یکی از سرکرده های القاعده در شهر فلوجه عراق بود و پس از کشتن دو افسر پلیس این کشور ناپدید شد. نظام قضایی عراق برای او حکم بازداشت صادر کرد و پس از این معین شد متهم به آمریکا گریخته، مقام های عراقی از ایالات متحده درخواست کردند او را بازگرداند. نوری روز آدینه در دادگاه فینیکس حضور یافت تا امکان بازگرداندن او به عراق آنالیز گردد.

عراقی ها معتقدند احمد النوری به عنوان رهبر القاعده فلوجه مسئول اصلی برنامه ریزی و اجرای عملیات تروریستی علیه نیروهای رسمی پلیس بوده است؛ اتهامی که دادگاه آمریکا باید آن را آنالیز و برای استرداد متهم به عراق تصمیم گیری کند. پس از آنکه دادگاه آمریکا حکم به بازگرداندن این عضو القاعده دهد، نوبت به وزارت امور خارجه آمریکا می رسد تا تصمیم بگیرد متهم را به عراقی های تسلیم کند یا نه.

هنوز معلوم نیست این عضو ارشد گروه تروریستی القاعده از چه زمانی وارد خاک آمریکا شده و مدت اقامت او در شهر فینیکس، مرکز ایالت آریزونا چه مدت بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 60

به "دستگیری یکی از رهبران القاعده عراق در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری یکی از رهبران القاعده عراق در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید