توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای تنش زدایی در قره باغ

به گزارش مجله شهبازی، وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان آدینه برای برداشتن گام های فوری به منظور حل و فصل درگیری قره باغ توافق کردند.

توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای تنش زدایی در قره باغ

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بیانیه نمایندگان روسیه، فرانسه و آمریکا در شرایطی منتشر می گردد که در جریان بیش از یک ماه درگیری در قره باغ صدها تن کشته شده اند.

طبق این بیانیه، وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان که در ژنو ملاقات کردند، توافق کردند تا به طور عمدی جمعیت غیرنظامیان را هدف قرار ندهند، اجساد کشته شدگان را تبادل نمایند و فهرست هایی از زندانیان بازداشتی ظرف یک هفته آماده نمایند تا در نهایت تبادل صورت بگیرد.

در این بیانیه آمده است: ارمنستان و جمهوری آذربایجان که پیشتر سه آتش بس آنها برای توقف درگیری ها ناکام مانده بود، روی مسائل مرتبط با مکانیسم های راستی آزمایی احتمالی آتش بس تعامل خواهند داشت.

درگیری در خط تماس قره باغ از 27 سپتامبر شروع شد. طرفین یکدیگر را به شروع درگیری متهم می نمایند. جامعه بین المللی قویا تشدید تنش ها را محکوم نموده و از طرفین خواسته تا اختلافات را به وسیله گفت وگو حل و فصل نمایند. در این میان، ترکیه به حمایت کامل از جمهوری آذربایجان متعهد شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 509

به "توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای تنش زدایی در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای تنش زدایی در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید