توافق اتحادیه اروپا برای کاهش 55 درصدی فراوری گازهای گلخانه ای تا سال 2030

به گزارش مجله شهبازی، زمین شرایط مناسبی ندارد و گرمایش جهانی می تواند مسائل بی شماری برای انسان ها و همچنین موجودات دیگر در پی داشته باشد.

توافق اتحادیه اروپا برای کاهش 55 درصدی فراوری گازهای گلخانه ای تا سال 2030

با ما سفر کنید و با لیست قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، سران اتحادیه اروپا با کاهش حداقل 55 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 در مقایسه با سطح انتشار آن ها در سال 1990 موافقت کردند. هدف قبلی کشورهای اروپایی کاهش حداقل 40 درصدی فراوری گازهای گلخانه ای تا سال 2030 بود.

زمین شرایط مناسبی ندارد و گرمایش جهانی می تواند مسائل بی شماری برای انسان ها و همچنین موجودات دیگر در پی داشته باشد. به همین دلیل کشورها باید انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند تا میزان افزایش دمای زمین کمتر گردد. حالا اروپا یک قدم مهم در این زمینه برداشته و می خواهد میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال 2030، حداقل 55 درصد کاهش دهد.

رئیس شورای اروپا، شارل میشل چنین موضوعی را تایید نموده و اروپا را به عنوان یک رهبر در مقابله با تغییرات اقلیمی توصیف نموده است. رهبران اروپا در یک اجلاس در بروکسل بلژیک درباره این هدف جدید توافق نموده اند.

رئیس کمیسیون اروپا، اورزولا فن در لاین اعلام نموده که این توافق جدید کشورهای اروپایی را در مسیری روشن و واضح برای عدم فراوری کربن تا سال 2050 قرار می دهد.

توافق جدید کشورهای اروپایی در زمانی صورت می گیرد که اجلاس Climate Ambition با میزبانی سازمان ملل متحد، بریتانیا و فرانسه و همکاری شیلی و ایتالیا به تازگی به خاتمه رسیده است.

بریتانیا هفته گذشته بیان کرد تا سال 2030 میزان فراوری گازهای گلخانه ای را نسبت به 1990، حداقل 68 درصد کاهش می دهد. تصمیم جدید سران اروپا باید مورد تایید مجلس اروپا قرار بگیرد. این نهاد قانونگذار اروپایی در گذشته خواستار کاهش 60 درصد انتشار گازهای گلخانه ای تا خاتمه دهه پیش رو بود.

با وجود اینکه کاهش 55 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای یک اقدام تقریبا عظیم محسوب می گردد، تمام مقامات و فعالان محیط زیست از چنین تصمیمی راضی نیستند و آن را کافی نمی دانند. طبق اعلام بعضی از این مقامات، اتحادیه اروپا باید به مذاکرات ادامه دهد و هدف عظیمتری را مدنظر قرار دهد تا سهم بیشتری در جلوگیری از گرمایش جهانی داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 670

به "توافق اتحادیه اروپا برای کاهش 55 درصدی فراوری گازهای گلخانه ای تا سال 2030" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق اتحادیه اروپا برای کاهش 55 درصدی فراوری گازهای گلخانه ای تا سال 2030"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید