تسهیلات 120 میلیون تومانی ، متناسب شرایط متقاضیان نیست

به گزارش مجله شهبازی، تسهیلات 120 میلیون تومانی ، متناسب شرایط متقاضیان نیست. عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان با بیان این جمله گفت: طرح تسهیلات 120میلیون تومانی که بانک مرکزی به تازگی آن را رونمایی نموده است، تقاضای خرید را به طور مقطعی تحریک می نماید و تاثیری درازمدت ندارد.

تسهیلات 120 میلیون تومانی ، متناسب شرایط متقاضیان نیست

به گزارش مجله ی دلتا ایرج رهبر درباره تاثیرتسهیلات تازه بخش مسکن گفت: تسهیلات بخش مسکن درحالی تعریف می گردد که با شرایط متقاضیان همخوانی ندارد. تسهیلات 120 میلیون تومانی زوج ها هم که به تازگی رونمایی شده است باشرایط متقاضیان مناسب نیست.وی با بیان اینکه دوره بازپرداخت نرخ سود این تسهیلات از جمله عواملی است که با شرایط متقضیان همخوان نیست اضافه نمود:درکشورهای پیشرفته جهان مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن بین 20 تا 30 سال است و درکشورما تسهیلات ،اغلب دردوره های کمتر از 12 سال پرداخت می گردد و همین موضوع باعث خواهد شد که خانواده ها توانایی بازپرداخت وام های مسکن را نداشته باشند.

این عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان با اشاره به اینکه دربخش مسکن می بایست برای متقاضیان پس انداز معکوس تعریف گردد، اظهارداشت: برای یاری خریداران مسکن می بایست تسهیلات به نحوی تخصیص یابد که خریدارمجبوربه پس انداز نباشد، زیرا اغلب این افراد یا مستاجرند و یا شرایط پس انداز ندارند. اما اگرتسهیلات بانکی دراختیار سازنده قرارگیرد و پس ازساخت ،خریدارفقط اقساط را بپردازد، رونق دربخش مسکن ایجاد می گردد.

وی با انتقاد ازاینکه طرح های ساخت مسکن طی چندسال اخیرکاهش داشته است، گفت: آمارنشان می دهد که دربخش مسکن سالانه به یک میلیون واحد مسکونی احتیاج داریم، در صورتی که درطرح هایی که اجرا می گردد گاهی فقط 10 درصد این احتیاج، خانه ساخته می گردد. این موضوع می تواند به انباشت تقاضا منجرگردد و درآینده آثاری ناخوشایند بربخش مسکن خواهد داشت.

با صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله شهبازی، از آخرین تحولات بازار ملک مطلع خواهید شد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 7

به "تسهیلات 120 میلیون تومانی ، متناسب شرایط متقاضیان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات 120 میلیون تومانی ، متناسب شرایط متقاضیان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید