ترانزیت فرودگاهی چیست؟

به گزارش مجله شهبازی، اشتیاق رسیدن به مقصد برای همه دلچسب و شیرین است، اما زیاد بودن طول پرواز ممکن است خیلی برای شما خوشایند نباشد، پروازهایی که در یک یا چند کشور توقف دارند معمولاً مسافران را کمی خسته می نمایند، به این توقف موقت و زمان انتظار برای پرواز بعدی به اصطلاح ترانزیت فرودگاهی می گویند. در این مقاله سعی نموده ایم که شرح دهیم برای استفاده مناسب از زمان و استراحت کافی هنگام ترانزیت فرودگاهی چه کارهایی انجام دهید.

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

آن دسته از افرادی که مدام در سفر هستند با این اصطلاح آشنایی کامل دارند. مسافرینی که پروازهای طولانی دارند و یا برای رسیدن به مقصد پروازهای دارای توقف را انتخاب می نمایند، بایستی زمانی را برای تعویض هواپیما، انجام کارهای مربوط به پرواز بعدی، مانند دریافت کارت پرواز و یا در بعضی از موارد جابجایی بار، در سالن ترانزیت هواپیما سپری نمایند. این زمان سپری شده در سالن ترانزیت را ترانزیت فرودگاهی می گویند. به دلیل اینکه مسافران به طور موقت و فقط تا رسیدن زمان برای پرواز بعدی در سالن ترانزیت اقامت دارند، رعایت بعضی از نکات در این خصوص ضروری است:

اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها کم است به نکات زیر توجه کنید:

بعد از خرید پرواز، در انتخاب جایگاه دقت کنید و جایگاه را انتخاب کنید که کمترین فاصله با درب خروجی را داشته باشد تا بتوانید زودتر از بقیه مسافرین از هواپیما خارج شوید.

توجه داشته باشید که شما برای مقصد بعدی مجدداً باید کارت پرواز دریافت کنید، پس دقت کنید که این کار را در اسرع وقت انجام دهید و گیت خروجی کنترل گذرنامه را درست انتخاب کنید.

شما زمان زیادی ندارید، بنابراین تا جایی که امکان دارد از گشتن در free shop فرودگاه اجتناب کنید، چرا که ممکن است سرگرم خرید شوید و پرواز خود را از دست بدهید.

اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها زیاد است می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

در پروازهایی که ترانزیت بین مسیرها بیشتر از 8 ساعت باشد و شما نتوانید پرواز دیگری با ترانزیت کمتر انتخاب کنید، ایرلاین موظف است هتل و یا محل استراحتی را برای مسافر آماده کند، پس شما می توانید استراحت کافی در محل مناسب داشته باشید.

اما اگر هواپیمایی پروازهای بیشتری داشته باشد و خود شما ترانزیت 8 ساعته را انتخاب کنید، دیگر ایرلاین مسئولیتی در قبال مکان استراحت شما ندارد، در اینگونه موارد مسافر می تواند از قبل با هواپیمایی مورد نظر هماهنگ نموده و با پرداخت هزینه ای بیشتر در هتل های فرودگاهی اقامت کند.

در ترانزیت های کمتر از 8 ساعت شما می توانید از نوشیدنی و غذای رستوران ها و کافه های سالن ترانزیت در فرودگاه بهره ببرید و از گشت و گذار درfree shop فرودگاه لذت ببرید، اما توجه کنید که زرق و برق فرودگاه ها باعث حواس پرتی شما نگردد، چرا که باعث از دست دادن پرواز بعدی شما می گردد.

در انتها ضروری است بدانید که قوانین ایرلاین ها برای ارائه خدمات ترانزیت فرودگاهی با یکدیگر متفاوت است، پس قبل از هر تصمیمی برای خرید پرواز با ایرلاین یا آژانس هواپیمایی خود مشورت کنید.

برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و آگاهی از نحوه خرید و قوانین ایرلاین ها به صفحه خرید بلیط هواپیما در آژانس هواپیمایی مجله شهبازی مراجعه کنید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 12

به "ترانزیت فرودگاهی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترانزیت فرودگاهی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید