تاکید مشاور رئیس جدید پنتاگون بر خروج آمریکا از افغانستان

به گزارش مجله شهبازی، پنتاگون تایید کرد که کریستوفر میلر، وزیر دفاع موقت و جدید آمریکا یک مشاور ارشد استخدام نموده است که اغلب بر خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید می نماید.

تاکید مشاور رئیس جدید پنتاگون بر خروج آمریکا از افغانستان

یک سخنگوی پنتاگون به پایگاه خبری هیل گفت: داگلاس مک گرگور، از ژنرال های بازنشسته ارتش آمریکا به عنوان مشاور ارشد وزیر دفاع موقت خدمت خواهد نمود. چندین دهه تجربه نظامی او برای یاری به ادامه اجرای اولویت های امنیت ملی رئیس جمهور مورد استفاده قرار می گیرد.

مک گرگور که بیشتر اوقات میهمان شبکه فاکس نیوز و گزینه شکست خورده ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در آلمان است، بارها در سال گذشته از تصمیم ایالات متحده برای خارج ساختن نیروهایش از درگیری ها در خاورمیانه حمایت نموده است.

او ماه ژانویه در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفت، تنها ترامپ می تواند به جنگ در افغانستان خاتمه دهد. مک کرگور گفته بود: او مدت ها پیش وعده انجام آن را داده بود و بسیاری از ما را ناامید کرد چون چنین کاری انجام نداد. او نمی تواند فردا بلند گردد و همه ما را بیرون بکشد. بلکه او باید همه کسانی که در دفترش مدام به او می گویند که اگر شما آن کار را انجام دهید، اتفاقی رخ می دهد و بعد شما را سرزنش می نمایند از دفترش بیرون کند. او باید بگوید که برایم کوچک ترین اهمیتی ندارد.

این ژنرال حرفه ای همچنین گفته بود که ایالات متحده باید سفارتخانه خود را از کابل، پایتخت افغانستان جابجا کند. پایگاه آکسیوس اولین وبسایتی بود که چهارشنبه گزارشی از استخدام او در پنتاگون منتشر کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 589

به "تاکید مشاور رئیس جدید پنتاگون بر خروج آمریکا از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید مشاور رئیس جدید پنتاگون بر خروج آمریکا از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید