تاکید رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر حق قانونی دفاع در برابر تجاوز مداوم سعودی

به گزارش مجله شهبازی، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در جریان ملاقات با سفیران اتحادیه اروپا، فرانسه و هلند بر حق قانونی کشورش برای دفاع از خود در مقابل تداوم تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی تأکید کرد.

تاکید رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر حق قانونی دفاع در برابر تجاوز مداوم سعودی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری المیادین، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن با سفیران اتحادیه اروپا، فرانسه و هلند در یمن ملاقات و گفت وگو کرد.

المشاط در جریان این ملاقات بر حق قانونی و مشروع یمن برای دفاع از خود در مقابل تداوم تجاوزات ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی و محاصره آن تأکید کرد.

طرفین در این ملاقات اوضاع بحرانی یمن در نتیجه تجاوز و محاصره و راه های بهبود مکانیزم توزیع یاری های بشردوستانه و همچنین تضمین رسیدن آنها به افراد نیازمند را آنالیز کردند.

المشاط در این ملاقات مطرح نمود، کوشش های صلح نیازمند نیت صادقانه تمامی طرف هاست و تداوم بستن فرودگاه بین المللی صنعا و همچنین ادامه توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی و مواد غذایی، بیانگر نیت صادقانه در راستای زمینه سازی جهت دستیابی به صلح عادلانه و حقیقی نیست.

وی در ادامه از کوشش های اتحادیه اروپا برای توقف تجاوز به یمن و دستیابی به یک راه چاره سیاسی همه جانبه، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 32

به "تاکید رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر حق قانونی دفاع در برابر تجاوز مداوم سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر حق قانونی دفاع در برابر تجاوز مداوم سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید